Autron s.r.o.    
RSA-01, 02 : základní informace

Bezpečnost na silnicích je důležitá pro všechny. Pro vás i pro nás.

Dopravně bezpečnostní zařízení RSA - chytrý semafor

rsa01

Nedodržení maximální povolené rychlosti je jedním z nejčastějších důvodů dopravních nehod. Náš semafor působí jako preventivní opatření, které chrání před důsledky tragických nehod.
Nabízíme Vám řešení dostupné a přitom velmi účinné - chytrý semafor řízený radarem.

Novinka: Nyní také ve verzi s napájením z veřejného osvětlení!

Videa z reálného provozu ← NEW
Ceník RSA + dokumentace ← NEW

Jak funguje?

Na jednoduchém principu spojení mikrovlnného radaru a světelného signalizačního zařízení (semafor), které reaguje na rychlosti naměřené u přijíždějících vozidel. V případě překročení povolené rychlosti zbrzdí řidiče červené světlo, pokud jede řidič povolenou rychlostí, přepne semafor na zelenou bez zbytečného zdržení. Tímto jednoduchým způsobem reguluje semafor rychlost provozu v daném úseku a podstatně zvyšuje bezpečnost a plynulost.

více o funkci ...

Jaké přináší výhody?

Své uplatnění najde semafor zejména před nebezpečnými úseky komunikace, kde je žádoucí, aby projíždějící vozidlo dodrželo stanovenou rychlost při nájezdu do nebezpečného (nehodového) úseku. Dále je vhodný v úsecích s omezenou rychlostí, v dlouhých, rovných a přehledných úsecích, které svádějí řidiče k podvědomému zvyšování rychlosti. Semafor výhodně nahrazuje přejezdové pásy, které způsobují zvýšenou hladinu hluku i úniku emisí motorů. Semafory výrazně zklidňují dopravu při vjezdu do klidové zóny nebo při vjezdu do obce.
Po navyknutí řidičů na instalovaný semafor se zásadně zlepší plynulost a bezpečnost dopravy.

Co nabízíme?

 • Vypracování dopravního projektu nutného pro schválení použití zařízení na pozemní komunikaci dopravním odborem Policie ČR.
 • Dodávku stožáru, světel semaforu a řídící jednotky.
 • Montáž světel semaforu a řídící jednotky včetně uvedení do provozu (oživení a nastavení).

Máte zájem se dozvědět více?

 • Kontaktujte nás emailem (info@autron.cz), nebo nám zavolejte.
 • Domluvte si schůzku ve Vaší obci na tel. +420 607 507 093, rádi s Vámi vše probereme přímo na místě a pomůžeme vytipovat místa vhodná k umístění semaforu.
 • Po dohodě je možné předvést funkci na mobilní variantě semaforu přímo u Vás.

A co na to odborníci?

 • "Je to skvělý nápad. Pomůže menším městům, které nemají peníze na drahé radary" Ludmila Knopová, policejní mluvčí Policie ČR v Jablonci nad Nisou v reakci na zveřejněné informace o výrobcích.
 • Názor pracovníků Hlavní dopravní řídící ústředny Praha:
  Dle jejich názoru jde o zařízení, které je vhodné pro použití na pozemních komunikacích, a které může mít kladný vliv na zvýšení bezpečnosti provozu. (názor vedoucího HDŘÚ mjr. RNDr. Pavla Kopřivy a kpt. Ing. Petra Říhy).
 • K zařízení se oficiálně kladně vyjádřil ředitel služby dopravní policie plk. Ing. Zdeněk Bambas (dopisem Čj. PPR-144/RDP-2007).

Zařízení jsou schválena Ministerstvem dopravy pod čj. 217/2007-120-STSP/2

 


Bližší informace vám rádi sdělíme na tel. čísle:
607 507 093